Bli Online

KIKI HEALTH ORGANIC IRISH SEA MOSS 90CAPSULES

1999 L

Availability:In stock

1999 L

Availability:In stock

Add to cart
Buy Now
Product Origin: UK SKU: 5060018515496 Category: Tag:

Myshku i detit irlandez është një makroalgë e kuqe që nuk lulëzon, e cila rritet e egër në ujërat e pastra të oqeanit në brigjet e Irlandës. I rritur në një nga oqeanet më të pasura me lëndë ushqyese në botë, myshku i detit irlandez i KIKI Health është i pasur me jod thelbësor për një shëndet të mirë. Jodi në veçanti është një mikronutrient kritik pasi është i nevojshëm për funksionin e duhur të tiroides, lëkurën e shëndetshme dhe shëndetin e trurit.

Për t’u siguruar që KIKI Health po ju ofron vetëm myshkun e detit të cilësisë më të lartë, ata mbledhin karagjenin në një mënyrë të qëndrueshme. Myshku i detit është korrur në këtë ishull të largët në një ishull mahnitës që ndodhet në brigjet e Irlandës në Oqeanin Atlantik. Është aq e pasur me lëndë ushqyese saqë një kapsulë mund të përdoret si një burim natyral i jodit, i cili shpesh mungon në dietën e shumë njerëzve. Është tharë në temperatura të ulëta për të ruajtur aminoacidet dhe polisaharidet e tij natyrore, të cilat janë jetike për përfitimet e tij. Dhe nuk shtohen konservues apo aromatizues artificialë për të krijuar myshkun e tyre të detit – është plotësisht i papërpunuar dhe i pastër.

Përfitimet ushqyese:

Jodi kontribuon në:

• metabolizmin normal që jep energji

• funksionimin normal të sistemit nervor

• ruajtjen e lëkurës normale

• prodhimi normal i hormoneve të tiroides dhe funksioni normal i tiroides

• kontribuon në funksionin normal kognitiv

Përbërësit:
Myshk deti organik irlandez/karageen (Chondrus crispus)
Kapsula e guaskës: Hipromelozë

Alergjenët: Për shkak të origjinës natyrore të algave të detit, ky produkt mund të përmbajë gjurmë molusqesh, krustacesh dhe peshqish.

 

Perdorimi :

Marrja e të rriturve – një deri në dy (1 – 2) kapsula në ditë me një gotë (250 ml) ujë, mundësisht me vakt.

0