Bli Online

BIODERMA PIGMENTBIO FOAMING CREAM 200ML

2299 L

Availability:In stock

2299 L

Availability:In stock

Add to cart
Buy Now
Product Origin: France SKU: 3701129800546 Categories: , , Tag:

Pastrues eksfoliues për lëkurë të ndritur që nga dushi.

Ndihmon në reduktimin e pikave të errëta ekzistuese
Parandalon shfaqjen e pikave të reja të pigmentimit
Pastron butësisht dhe eliminon papërsosmëritë për të unifikuar dhe ndriçuar çehre
Hidraton dhe e lë lëkurën të butë
Tolerancë shumë e mirë – Teksturë kremoze shkumë – Pa sapun – Mund të përdoret si maskë
Çfarë ndodh në lëkurën tuaj
Të gjitha produktet BIODERMA janë të formuluara sipas parimeve ekobiologjike, e cila është në qendër të qasjes NAOS për të respektuar ekosistemin e lëkurës dhe për të ruajtur shëndetin e saj në mënyrë të qëndrueshme.
Kremi Pigmentbio Foaming është një pastrues ndriçues që promovon zhdukjen e njollave të errëta dhe i pengon ato të rishfaqen.

Ai përmban një kombinim të patentuar të përbërësve aktivë i cili rregullon mekanizmat biologjikë që shkaktojnë njolla të errëta.
Formula plotësohet nga AHA (acid citrik) dhe mikro-rruaza* për të eksfoluar butësisht dhe për të hequr papastërtitë. Lejon të lëmojë çehre dhe të zbulojë shkëlqimin e lëkurës
Falë përbërësve hidratues të koko-glukozidit dhe gliceril oleatit, përmirëson hidratimin dhe e lë lëkurën të rehatshme.
*acetat celulozë

Perdorimi :

HAPI 1: Aplikojeni në lëkurë të lagur.
HAPI 2: Lyejeni lëkurën me shkumë.
HAPI 3: Shpëlajeni tërësisht.
HAPI 4: Mund të përdoret gjithashtu si maskë për fytyrën një ose dy herë në javë: aplikoni një shtresë të trashë për 5 minuta, lagni, shkumëzojeni dhe shpëlajeni tërësisht.

0