Bli Online

CLEARSPRING ORG UMEBOSHI PASTE 150GR

1499 L

Availability:In stock

1499 L

Availability:In stock

Add to cart
Buy Now
Product Origin: UK SKU: 5021554989707 Category:

Pasta Umeboshi Japoneze Organike Clearspring (Pasta e kumbullës me turshi me kripë) është një erëz e tortë dhe e shijshme që mund të përdoret për të gjallëruar sushi, zhytje, salcë, spërkatje dhe salca.

Shtoni pak në qendër të topthave të orizit të mbështjellë me nori ose në majë të orizit kur përgatitni role sushi. Vendosni një shtresë të hollë në rrumbullakët e trashë të kastravecit për të bërë një shije freskuese të verës dhe përhapeni me masë në misrin e zier si një alternativë ndaj gjalpit dhe kripës.

Mos harroni të përdorni gjithmonë pastë umeboshi në sasi të vogla pasi është e koncentruar dhe e kripur.

0