Bli Online

CERAVE RESURFACING FACE SERUM WITH RETINOL 30ML

1999 L

Availability:In stock

1999 L

Availability:In stock

Add to cart
Buy Now
Product Origin: UK SKU: 3337875829007 Category:

CeraVe Resurfacing Retinol Serum 30ml është një kujdes i zhvilluar për të reduktuar shfaqjen e shenjave pas defekteve dhe për të shtrënguar poret. Ndihmon në rivendosjen e barrierës mbrojtëse të lëkurës dhe përmirëson strukturën e lëkurës.

Formula e saj lidhet:

Retinol i kapsuluar që ndihmon në zbutjen e strukturës së lëkurës, eksfoliohet dhe përshpejton rinovimin e qelizave pa irrituar.
Ekstrakti i rrënjës së jamballit që ndriçon, zbut strukturën e lëkurës dhe redukton shenjat e hiperpigmentimit.
Niacinamidi i cili qetëson butësisht lëkurën, ndihmon në reduktimin e ndjenjave të acarimit dhe redukton skuqjen.
Acidi hialuronik që ndihmon në ruajtjen e hidratimit.
3 ceramide thelbësore (1, 3, 6-II) që ndihmojnë në rivendosjen e barrierës së lëkurës.
MVE Technology, një teknologji e patentuar që çliron vazhdimisht përbërës hidratues gjatë gjithë ditës.
Tekstura e tij xhel-krem depërton me shpejtësi në lëkurë për një përfundim jo të yndyrshëm dhe jo ngjitës në lëkurë.

Hipoalergjike. Jo komedogjene. Pa parfum.

0