Vitamin K2 Together 30 Kapsula

L1,499.00

Pothuajse të gjithë ne, sipas hulumtimit, përballemi me një mungesë të vitaminës K. Kjo vitaminë e rëndësishme luan një rol kryesor në shëndetin e gjakut tonë.

Vitamina K është e përbërë nga disa përbërës, më të rëndësishmet janë K1 dhe K2.

Një nga burimet më të mira të K2 gjendet në ushqimin antik japonez të quajtur Nattō. Japonezët Nattō ndonjëherë hanë për mëngjes.

Nattō është bërë nga qiqrat ose farat e sojës të fermentuara me bakterin Bacillus subtilis.

Shtesa natyrore dietike Vitamina K2 përgatitet nga një ekstrakt i fuqishëm i qiqrave Nattō.

Marrja e Vitaminës K2 nuk do të përkëdhelë shijet tuaja siç do të bënte me Nattō të freskët japoneze, por gjithsesi do të sigurojë trupin tuaj me një formë shumë aktive biologjikisht të Vitaminës K2, e cila absorbohet 10 herë më me efikasitet se Vitamina K1, e cila gjendet në spinaq ndihmon në

aktivizimin e vitaminës K nga proteinat përgjegjëse për indet e shëndetshme zvogëlon rrezikun e dëmtimit të enëve të gjakut

kujdesi për mirëqenien mbron nga sëmundjet e zemrës

stimulon funksionin e trurit

kontribuon në parandalimin e kancerit

siguron lëkurë të shëndetshme

formon kocka te forta

hulumtimet kanë treguar se luan një rol të rëndësishëm tek njerëzit me sëmundjen e Alzheimerit kujdesi për shëndetin e prostatës

Compare
SKU: 5060170530740 Category: Tag:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vitamin K2 Together 30 Kapsula”

Your email address will not be published. Required fields are marked *