Vaj Farash Moringa Fushi 50Ml

L2,599.00

Vaji i Farave Moringa nxirret nga farat e pjekura të Moringa oleifera që janë të pasura me vitamina dhe minerale.

Ajo posedon veti ushqyese dhe cilësi antioksiduese.

Ky vaj i veçantë është i përshtatshëm për përdorim të brendshëm dhe përmban 9 nga 20 aminoacidet thelbësore ndërsa është një burim i pasur i acideve yndyrore – në veçanti, omega-9.

Vaji Moringa është një vaj shumë i qëndrueshëm që zgjat me vite pa u dëmtuar. Fushi përdor përbërës thjesht natyralë që vijnë nga bujqësia organike.

Përdorimi i jashtëm: Përdoret më së miri në lëkurë të lagur direkt pas pastrimit. Masazhoni vajin në lëkurë derisa të thithet plotësisht.

Përdorimi i brendshëm: Merrni 1 – 3 lugë çaji me një vakt. Mund të spërkatet në sallata dhe të shtohet në smoothe.

Shënim: Vaji Moringa është i ndjeshëm ndaj temperaturave të luhatshme dhe mund të ngurtësohet mjaft shpejt në reagimin ndaj ndryshimit të temperaturave. Për të shkrirë, vendoseni shishen në një tenxhere me ujë të nxehtë dhe lëreni të qëndrojë derisa vaji të jetë në gjendje të lëngët.

Compare
SKU: 5055757904397 Category: Tag:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaj Farash Moringa Fushi 50Ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *