Qumesht Pluhur per Femije Aptamil2 6-12 Muaj 800Gr

L3,499.00

In stock

Compare
SKU: 5051594006829 Category:

Description

Përgatitja dhe përdorimi1 gotë nr e lugëve të nivelit për ushqim (1 lug = 4,8 g) Sasia e ujit për ushqim ml: 210, Sasia e ujit për ushqim: 7 Pas 6 muajsh, pasi të vendoset heqja e gjirit, ju rekomandojmë të jepni bebe (500-600ml) në ditë. Qumështi Aptamil është formuluar posaçërisht për të ndihmuar në plotësimin e nevojave ushqyese të rritura të foshnjave nga 6 në 12 muaj. Ky informacion jepet vetëm si udhëzues. Këshillohuni me profesionistin tuaj të kujdesit shëndetësor nëse keni nevojë për më shumë këshilla. E rëndësishme: Përdorni gjithmonë lugën e dhënë, ju lutem vini re se ngjyra e lugës në këtë paketë mund të ndryshojë herë pas here. Si ta përdorni këtë paketë Për ta hapur, hiqni shiritat e provave të ngatërruara në buzë të paketimit.

Përgatitja e ushqimit të foshnjës tuaj Për shkak se qumështet pluhur nuk janë sterile, mosrespektimi i udhëzimeve mund ta bëjë fëmijën tuaj të sëmurë. 1 Lani duart dhe sterilizoni të gjitha enët në përputhje me udhëzimet e prodhuesve. 2 Vlim 1 litër ujë të freskët të rrjedhur. Lëreni kazan të ftohet për 30 minuta dhe jo më shumë. Matni sasinë e kërkuar të ujit (referojuni udhëzuesit të ushqimit) në një gotë të sterilizuar. Kini kujdes nga përvëlimi. Mos përdorni ujë të zbutur artificialisht ose të zier në mënyrë të përsëritur. 3 Duke përdorur lugën e dhënë, ulni pluhurin me niveluesin e integruar. Mos shtypni / grumbulloni pluhurin. 4 Shtoni masën e saktë të pluhurit në ujë. Shtimi i shumë ose shumë pak lugë mund të jetë i dëmshëm. Vendosni kapakun e sterilizuar në gotë dhe tundeni menjëherë, vertikalisht dhe fuqishëm për të paktën 10 sekonda, derisa pluhuri të tretet.

Përbërësit Përzierje me bazë qumështi (nga të cilat 28% është e thartuar) Laktozë (nga qumështi), vajra perimesh (vaj palme, vaj kokosi, vaj rapeseed, vaj luledielli, vaj luledielli me vaj të lartë oleik), qumësht i skremuar, hirrë e demineralizuar (nga qumështi), Koncentrati i hirrës (nga qumështi), fosfati i kalciumit, vaji i peshkut, klorur kaliumi, citrat kaliumi, karbonat kalciumi, klorur koline, vitaminë C, citrat natriumi, emulgifikues (lecitina e sojës), inozitol, klorur magnezi, L-karnitina, antioksidant (askorbil palmitat) ), Nikotinamid, Acid Pantotenik, Vitaminë E, Riboflavinë, Thiamin, Vitaminë B6, Jodid Kaliumi, Acid Folik, Vitaminë K1, Biotinë, Vitaminë B12], Galakto-Oligosakaride (GOS) (nga Qumështi), Frukto-Oligosakaride (FOS) Proteina e hirrës (nga qumështi), fosfat hidrogjeni magneziumi, vaj nga Mortierella Alpina, klorur natriumi, taurina, sulfat hekuri, L-triptofan, sulfat zinku, sicidinë 5′-monofosfat, kripë natriumi Uridine 5′-monofosfat, monofosat 5 ‘ , Kripë natriumi Inosine 5′-Monophosphate, Guanosine 5’-Monophos kripë natriumi pate, Sulfat bakri, Vitaminë E, Vitaminë A, Sulfat mangani, Selenit natriumi, Vitamina D3

Kapaciteti: 800Gr

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Qumesht Pluhur per Femije Aptamil2 6-12 Muaj 800Gr”

Your email address will not be published.