Qumesht Pluhur Bebe Cow & Gate 800Gr

L2,299.00

In stock

Compare
SKU: 5051594006898 Categories: ,

Description

Qumështi i foshnjës me lopë dhe portë i uritur është një zëvendësues i qumështit të gjirit.
Përmban DHA (Omega-3)
Qumështi pasues i lopës dhe portës është i përshtatshëm si pjesë e dietës së ekuilibruar të largimit të fëmijës tuaj nga 6 muajsh.
Ne vërtet kujdesemi për sigurimin e juve dhe foshnjës tuaj me cilësinë tonë më të mirë.
Zëvendësues i qumështit të gjirit
Përbërësit: Laktoza (nga qumështi), qumështi i skremuar, vajra perimesh (vaj palme, vaj kokosi, vaj rapese, vaj luledielli, vaj luledielli me vaj të lartë), galakto-oligosakaride (GOS) (nga qumështi), frukto-oligosakaride (FOS), vaj peshku , fosfat kalciumi, klor koli, citrat kaliumi, vitaminë C, karbonat kalciumi, citrat natriumi, hidroklorur L-Cysteine, klorur magnezi, emulgator (lecitina e sojës), inositol, taurinë, klorur kalciumi, hidroksid kalium L- triptofan, Sulfat hekuri, L-karnitinë, Sulfat zinku, Vitaminë E

Si të përgatisni qumështin e foshnjës tuaj
Meqenëse qumështet pluhur nuk janë sterile, mosrespektimi i udhëzimeve mund ta bëjë fëmijën tuaj të sëmurë.
1-Lani duart dhe sterilizoni të gjitha enët në përputhje me udhëzimet e prodhuesve.
2-Vlim 1 litër ujë të freskët të rrjedhur. Lëreni të ftohet për 30 minuta dhe jo më shumë. Matni sasinë e kërkuar të ujit (referojuni udhëzuesit të ushqimit) në një shishe të sterilizuar.  Mos përdorni ujë të zbutur artificialisht ose të zier në mënyrë të përsëritur.
3-Duke përdorur lugën e dhënë, ulni pluhurin me rrafshuesin e integruar. Mos shtypni / grumbulloni pluhurin.
4 -Shtoni masën e saktë të pluhurit në ujë (1 lugë në 30 ml ujë). Shtimi i shumë ose shumë pak lugë mund të jetë i dëmshëm. Vendosni thithën dhe kapakun e sterilizuar në shishe dhe tundeni menjëherë, vertikalisht dhe fuqishëm për të paktën 10 sekonda, derisa pluhuri të tretet.
5-Ftohet nën trokitje e lehtë. Kontrolloni temperaturën e ushqimit. Ushqeni menjëherë.
Kapaciteti: 800Gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Qumesht Pluhur Bebe Cow & Gate 800Gr”

Your email address will not be published.