Oriz pa Kalori Slendier 400Gr

L499.00

Out of stock

SKU: 9346976000356 Category:

Description

Organic Slendier Rajs është një zëvendësues fantastik për orizin e rregullt.

Eshtë perbërë nga një perime e quajtur Konjac, e cila është një ushqim i plotë, me shumë fibra, me pak kalori dhe me pak karbohidrate me indeks të ulët glicemik. Konjac është konsumuar në vendet aziatike për shekuj me radhë dhe është i njohur për përfitimet e tij të mahnitshme shëndetësore për shkak të fibrave të quajtur glukomannan, e cila vepron në mënyrë efektive kundër mbipeshes, kolesterolit, presionit të gjakut dhe problemeve të tretjes. Orizi i hollë ju bën të ndjeheni më të ngopur për më shumë minus kaloritë. Ky oriz është vetëm 10 kalori në 100 gram. Pra, shumë e thjeshtë për t’u përgatitur pasi është gatuar, prandaj thjesht kullojeni lëngun, shpërlajeni, lëreni në ujë të nxehtë për një minutë, kullojeni përsëri ujë dhe përzieni me salcat, supat dhe sallatat tuaja të preferuara. I përshtatshëm edhe për veganët.

Përbërësit: Ujë, miell Organik Konjac (5%)

Kapaciteti: 400Gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Oriz pa Kalori Slendier 400Gr”

Your email address will not be published.