Majlt Manuka 400+ 500Gr

L17,999.00

In stock

Compare
SKU: 9421023628995 Category:

Description

Kur dëgjojmë për mjaltin, zakonisht mendojmë për shumë lule, bliri ose akacie. Këto janë llojet më të popullarizuara të këtij trajtimi të ëmbël. Sidoqoftë, vlen të gjesh një vend në kuzhinën tënde për mjaltë nga kaçuba Manuka, e cila, falë avantazheve dhe efekteve të dobishme në trup, meriton vëmendjen tonë.  Mund të konsumohet së bashku me pije dhe ushqim. Mund ta hani edhe vetë, mundësisht me stomak bosh; efekti i tij i dobishëm në trup është më i fortë.

Mjalti mund të përdoret gjithashtu si një produkt kozmetik i aplikuar në lëkurën që vuan nga puçrrat, sepse për shkak të efektit të tij të fortë antibakterial, ai mund të lehtësojë ndjeshëm simptomat. Manuka Honey nga Manuka Health është në dispozicion në një vazo qelqi 500 g. Manuka Health është një markë nga Zelanda e Re që specializohet në prodhimin e mjaltit manuka. 

Manuka Honey MGO 400+ 500 g  është një produkt i zgjedhur nga klientët të cilët dëshirojnë të blejnë mjaltin më të mirë Manuka në dispozicion në treg. Karakterizohet nga një përmbajtje shumë e lartë, e çertifikuar e metilglikoksës në nivelin 400+ mg / kg (MGO  400+). Falë kësaj, mjalti Manuka është: – e dobishme në kujdesin për një gjendje të shëndetshme të lëkurës – efekt jashtëzakonisht i dobishëm në përmirësimin dhe mirëmbajtjen e gjendjes së mirë të sistemit të tretjes – një efekt i dobishëm në sistemin imunitar

Marrja e rekomanduar: 1-2 lugë çaji 3 herë në ditë para ngrënies. Një paketë 500g, kur konsumoni tre lugë çaji në ditë, është e mjaftueshme për rreth një muaj. Çfarë e bën Manuka Honey kaq të veçantë? Unike për Zelandën e Re, mjalti Manuka është i vetmi produkt ushqimor natyral 100% në botë që përmban sasi të konsiderueshme ushqyese të metilglikoksal (MGO) – nga 30 në 800 mg / kg. Për krahasim – përmbajtja e metilglikoksalit në mjaltë të tjerë nuk i kalon 10 mg / kg. Veti të vërtetuara shkencërisht Mjalti unik Manuka MGO is është bërë nga një fabrikë e quajtur Leptospermum scoparium, e cila rritet vetëm në Zelandën e Re. Në fillim, vetitë unike të mjaltit Manuka u njohën dhe u matën duke përdorur teste që dhanë rezultate me variacione të mëdha, dhe burimi aktual i aktivitetit të mjaltit Manuka mbeti i pashkelur për gati 15 vjet. 

Kapaciteti: 500Gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Majlt Manuka 400+ 500Gr”

Your email address will not be published.