Kapsula Organike Ashwagandha Fushi 500Mg, 60Kapsula

L1,499.00

In stock

Compare
SKU: 5060112865787 Categories: ,

Description

Ashwagandha (Withania Somnifera) është e njohur zakonisht si emra të tjerë, të tillë si xhensen indian, Poison Gooseberry ose Winter qershi. Ashwagandha është një bimë në familjen e Solanaceae

Përzierja Ashwagandha e Fushi përmban një minimum prej 5% withanoloids Withanoloids janë komponimet e rrënjës së Withania Somnifera (bima Ashwagandha)

Kjo përzierje gjithashtu përmban Trigliceridet Vegan të Zinxhirit të Mesëm për të fuqizuar veprimin e Ashwagandha. Trigliceridet Vegan të Zinxhirit të Mesëm nga vaji i kokosit përdoren për t’u lidhur me përdorimin tradicional të Ashwagandha. Ato gjithashtu ndihmojnë në thithjen dhe prodhimin e energjisë. Shkalla e absorbimit është jashtëzakonisht e rëndësishme  duke u siguruar që përzierja të jetë e fuqishme dhe efektive, dhe me forcën më të lartë.

Shtimi i Balsamit të limonit ndihmon në ushqimin e sistemit nervor dhe ka veti antivirale të cilat mund të ndihmojnë në mbrojtjen kundër infeksioneve. Kjo barishte gjithashtu dihet se është e dobishme për funksionin njohës dhe është përdorur si një ndihmë për gjumin.

Kjo përzierje vepron për të qetësuar sistemin nervor  pa qetësues. Ashwagandha është një bar tradicional Ayurvedic që praktikuesit rekomandojnë për lehtësimin e stresit dhe për një sistem nervor të lodhur dhe të rraskapitur. Ashwagandha është një adaptogjen i mirënjohur, që do të thotë se ndihmon trupin të përballojë stresin e përditshëm. Njihet gjithashtu si Xhenseni Indian sepse nëse atributet e tij të ngjashme.

Kjo përzierje inovative është një formulim 100% i bazuar në bimë dhe miqësor me veganët, duke përdorur trigliceride me zinxhir të mesëm të nxjerrë nga vaji i kokosit

Përbërësit: Pluhur ekstrakt Ashwagandha 10 1 (MIN 5% Withanolides), pluhur balsami i limonit Fresh-Ground (i korrur i egër), vaji triglicerid i zinxhirit të mesëm vegan friendly (MCT nga kokosit me 5% tokoferole të përziera),fresh-ground ashwagandha pluhur ( organike)

Permban: 60Kapsula

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kapsula Organike Ashwagandha Fushi 500Mg, 60Kapsula”

Your email address will not be published.