Fara Liri te Bluara Linwoods 425Gr

L899.00

Out of stock

SKU: 5016887003503 Category:

Description

Linwoods Milled Organic Flaxseed është një nga burimet më të pasura bimore të natyrës për Omega 3. Pa qumësht, pa gluten dhe i përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët

Farat e lirit të bluara organike në mënyrë që përfitimet ushqyese të farave të mund të përthithen lehtësisht, menjëherë, duke siguruar kështu hekur, zink, kalcium, fibra dietike dhe Omega 3. Mund të spërkatet me drithëra, qull, supa, sallata ose tiganisje.

Fara e lirit përmban ALA (acid alfa linolenik) një acid yndyror thelbësor që është jashtëzakonisht i dobishëm për shëndetin tonë pasi ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak. Fara e lirit mund të rrisë natyrshëm përmbajtjen e fibrave të çdo vakti, kështu që nëse dikush e ka të vështirë të hajë sasinë e rekomanduar të frutave dhe perimeve çdo ditë, ai përsëri mund të marrë fibrat e tretshme dhe të patretshme që kërkohen duke shtuar thjesht fara liri

Kapaciteti: 425Gr

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fara Liri te Bluara Linwoods 425Gr”

Your email address will not be published.