Fara Chia Organike Navitas 227Gr

L1,199.00

In stock

Compare
SKU: 811961020507 Category: Tag:

Description

Farat Chia jane nder ushqimet me shendetshme ne planet. Ato jane te pasura me ushqyes qe mund te kene perftime te rendesishme per trupin dhe trurin tuaj

-Farat Chia ofrojne sasi te madhe te ushqyer me shume pak kalori

-Farat Chia permbajne sasi te larte Zinku (Zn), Vitamine B3, Kalium (K), Vitamine B1, dhe Vitamine B2

Me poshte po rendisim disa nga perfitimet shendetesore te farave Chia:

-Jane te pasura me antioksidante. Antioksidantet luftojne prodhimin e radikaleve te lira te cilat mund te demtojne molekulat qelizore dhe te kontribuojne ne plakje dhe semundje si tumoret

-Jane te pajisura ne proteina te larta cilesore. Jane nje burim proteinash te shkelqyera per njerezit qe hane pak ose aspak produkte blektorale

-Farat Chia mund tju ndihmojne te humbi peshe

-Jane te larta ne acidet yndyrore dhe Omega-3

-Farat Chia mund te ulin rrezikun e semundjeve te zemres

-Jane te larta ne shume ushyes te rendesishem te kockave. Farat Chia jane te larta ne disa lende ushqyese qe jane te rendesishme per shendetin e kockave. Kjo perfshin kalciumin (Ca), fosforin (P), magnezin (Mg) dhe proteina.

-Farat Chia mund te zvogelojne nivelin e sheqerit ne gjak

-Mund te zvogelojne infamacionin kronik

-Farat Chia jane te lehta per tu perfshire ne dieten tuaj

Farat Chia mund te perdoren edhe ne gatim te perditshem

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fara Chia Organike Navitas 227Gr”

Your email address will not be published.