Caj Organik Ashwagandha Pukka 30 Kapsula

L3,000.00

In stock

Compare
SKU: 5060229017949 Categories: ,

Description

Ashwagandha është një rrënjë që ne e rrisim në tokat organike pjellore të Indisë

Ashwagandha  përmban rrënjën organike të shkallës më të lartë, të kultivuar në mënyrë të qëndrueshme, e zgjedhur me kujdes për t’ju sjellë potencialin e plotë të mirësisë së natyrës

Ashwagandha Wholistic është një formulë natyrale për të ushqyer mendjen dhe për të relaksuar sistemin nervor. Ndërsa jeta  ushtron presion në rritje në mendje, ajo mund të na lërë të ndihemi të tensionuar, të dërrmuar dhe në nevojë për një rikuperim. Ashwagandha, bari i jetës moderne, është një nga barërat adaptogjene më të çmuara të Ayurvedas; ajo njihet si ‘rasayana’ që do të thotë përtëritje. Centuriesshtë përdorur me shekuj për të moderuar përgjigjen e trupit ndaj stresit, duke sjellë energji dhe qetësi të brendshme. Duke ushqyer një mendje të shqetësuar dhe duke relaksuar sistemin nervor, trupi është i balancuar dhe gati për të përballuar sfidat e jetës

Nuk permban qumësht, soja, gluten, grure,  dhe sheqer te shtuar
I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët

Çdo racion ditor (2 kapsula) ju jep 20% NRV të jodit. Jodi kontribuon në funksionin normal njohës, metabolizmin që prodhon energji, prodhimin e hormoneve dhe funksionimin normal të sistemit nervor

Nga janë bërë këto kapsula?
Kapsulat janë bërë nga celuloza vegjetariane dhe janë të garantuara pa GM.

Si mund ta ruaj Mirëqenien Organike të Pukka?
Ruani larg rrezet e diellit direkte dhe nën 30 ° C. Lëngu Aloe Vera, Vaji i Farave të Kërpit, Shurupi i Elderberry dhe Ghee duhet të ruhen në frigorifer pas hapjes

Perberesit: Rrënjë Ashwagandha (63%), ekstrakt Wholistic root nga rrënja Ashwagandha (30%), nutrigest seagreens alga deti Arktik i freskët, rrënjë xhenxhefili, spirulina, kapsula celuloze vegjetale (hidroksipropilmetilcelulozë)

Përgatitja dhe përdorimi: Merrni 1-2 kapsula (600mg për kapsulë) në ditë me ujë ose lëng Pukka Organike të Aloe Vera para ushqimit

Përmban: 60Kapsula

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Caj Organik Ashwagandha Pukka 30 Kapsula”

Your email address will not be published.